نمایش 1–24 از 46 نتیجه

کپسول ففول ویتامینز اینترافارم 30 عدد

۲۲۰.۰۰۰ تومان
کپسول ففول ویتامینز اینترافارم با دارا بودن مقادیر مناسبی از تمام ویتامین‌ها و املاح معدنی و با تامین انواع و اقسام ویتامین‌های مورد نیاز بدن، به حفظ و تقویت سلامت عمومی بدن می‌پردازد.

کپسول ففول پرگننسی اینترافارم 30 عدد

۱۸۵.۰۰۰ تومان
کپسول ففول پرگننسی اینترافارم به دلیل بهره مندی از ترکیبات موثر، علاوه بر حفظ سلامت عمومی بدن و تامین مواد مغذی مورد نیاز بانوان در دوران بارداری به بهبود رشد و تکامل جنین و آمادگی مادر پیش از دوران بارداری نیز کمک فراوانی می کند.

قرص ایمیوسنس ویتان 30 عدد

۲۲۸.۹۰۰ تومان
قرص ایمیوسنس ویتان با دارا بودن ویتامین ها، مینرال ها و آنتی اکسیدان و به عنوان مکمل غذایی عالی جهت تقویت سیستم ایمنی و بالا بردن سطح انرژی بدن مورد استفاده قرار می گیرد.

کپسول مولتی دیلی آلفا ویتامینز، 120عدد

۶۰۰.۰۰۰ تومان
کپسول مولتی دیلی آلفا ویتامینز نیاز بدن انسان را به انواع ویتامین ها و املاح را کاملا تأمین کرده و به تقویت سیستم ایمنی کمک می‌کند. این کپسول شامل ویتامین‌های A، C، D ، آهن و روی  است که به حفظ عملکرد مناسب مغز و بهبود سیستم هورمونی کمک می کند.

کپسول ژلاتینی نرم مولتی ویتامین و مینرال ویتالی تون

۴۹۶.۰۰۰ تومان
کپسول ژلاتینی نرم مولتی ویتامین و مینرال ویتالی تون دارای ترکیبی از ۲۳ ویتامین ضروری، مواد معدنی و عناصر کمیاب است که می تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کند و سبب بهبود گردش خون و حفظ سلامت قلب شود.

قرص مولتی کامپلیت هلث برست 30 عدد

Original price was: ۱۹۸.۰۰۰ تومان.Current price is: ۱۵۸.۴۰۰ تومان.
قرص مولتی کامپلیت هلث برست با دارا بودن 23 ویتامین و مواد معدنی به عنوان یک مکمل تغذیه ایی فوق العاده جهت کمک به سلامت عمومی و تامین ویتامین‌ها و مواد مغذی  مورد نیاز بدن، مورد استفاده قرار می گیرد.

قرص مولتی ویتامین + لوتئین نکستایل

۳۸۵.۹۰۰ تومان
قرص مولتی ویتامین + لوتئین نکستایل به عنوان یک مولتی ویتامین مینرال فوق العاده تمام نیازهای بدن را به انواع ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز برطرف می نماید.

قرص اَدالت کامپلیت مولتی ویتامین برونسون

۱۰۴.۶۰۰ تومان
قرص اَدالت کامپلیت مولتی ویتامین برونسون با تأمین ویتامین‌ها و املاح معدنی مورد نیاز بدن، موجب افزایش انرژی و بهبود عملکرد سیستم ایمنی در بزرگسالان می شود.

قرص مولتی ویتامین مینرال ساپلکس

۲۶۷.۴۰۰ تومان
قرص مولتی ویتامین مینرال ساپلکس با دارا بودن ویتامین‌های محلول در آب و محلول در چربی و همچنین املاح معدنی لازم، سلامت عمومی بدن را ارتقا بخشیده و کارایی جسمی و فکری را افزایش می‌دهد.

قرص منز کامپلیت برونسون، سلامت عمومی بدن

۱۲۴.۰۰۰ تومان
قرص منز کامپلیت برونسون با دارا بودن ترکیبات فوق العاده، تمامی ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن آقایان جهت فعالیت‌های سنگین و شب بیداری‌ها را تأمین می کند.

سافت ژل مولتی پلکس او پی دی فارما

۱۳۰.۸۰۰ تومان
سافت ژل مولتی پلکس او پی دی فارما با دارا بودن مولتی ویتامین مینرال به همراه جینسینگ و رویال ژلی جهت افزایش سلامت عمومی بدن و تقویت حافظه ویژه افراد ۱۲ سال به بالا تهیه و تولید شده است.

قرص مولتی ویت A تا Z آپوویتال، سلامت عمومی بدن

۱۰۴.۷۰۰ تومان
قرص مولتی ویت A تا Z آپوویتال، با دارا بودن ترکیبی متعادل از 13 ویتامین و 11 نوع املاح معدنی، تمامی ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن را تأمین نموده و مصرف آن در کنار یک رژیم غذایی سالم به حفظ سلامت بدن کمک شایانی می‌نماید.

قرص جوشان مولتی ویتامین های هلث، یک محصول چند منظوره

۶۹.۸۰۰ تومان

شاخصه های قرص جوشان مولتی ویتامین های هلث :

 • تأمین ویتامین های مورد نیاز بدن ورزشکاران در طول ورزش.
 • تأمین ویتامین های مورد نیاز روزانه افراد تحت رژیم خاص .
 • پیشگیری از کمبود ویتامین در بیماری ها و سوء تغذیه.
 • تأمین ویتامین های مورد نیاز روزانه افراد سالمند.
 • مؤثر در عملکرد طبیعی سیستم عصبی و عضلات.
 • افزایش انرژی و تنظیم سوخت و ساز بدن.
 • جلوگیری از مشکلات مربوط به بینایی.
 • کمک به حفظ سلامتی پوست و مو.
 • تقویت کننده سیستم ایمنی.
 • جذب سریع و مصرف آسان.
 • حفظ سلامت قلب و عروق.
 • بهبود عملکرد بدن

کپسول فرو کامپلیت سوپرابیون

۱۴۰.۶۰۰ تومان
کپسول فرو کامپلیت سوپرابیون با دارا بودن ویتامین‌ها و عناصر ضروری بدن، موجب تشکیل هموگلوبین و گلبول قرمز در بدن شده ، انرژی بدن را افزایش داده و خستگی و بی‌حالی را برطرف خواهد کرد.

کپسول ایمیونیتی استار ویت، رفع خستگی

۱۳۱.۰۰۰ تومان
کپسول ایمیونیتی استار ویت حاوی سلنیوم، روی، ویتامین D3 و ویتامین های A, C و E  می باشد که حفظ سلامت بدن، تقویت سیستم ایمنی، پیشگیری از کم خونی، افزایش رشد جسمی و فیزیکی، تأمین انرژی مورد نیاز بدن و رفع خستگی را بر عهده دارد.

قرص مگنی بست نوتری بست، کاهش خستگی

۹۳.۰۰۰ تومان
قرص مگنی بست نوتری بست، منبع غنی از منیزیم و ویتامین B6 می باشد که به حفظ سلامت سیستم عصبی و عضلانی کمک شایانی نموده و سبب تولید انرژی و کاهش علائم خستگی بدن نیز می شود.  

بهترین جایگزین برای این محصول قرص سوپرابیون سیترامگ B6 می باشد.

کپسول مولتی ویتامین+ مینرال الحاوی، سلامت عمومی بدن

۳۹.۳۰۰ تومان
کپسول مولتی ویتامین مینرال الحاوی با تأمین نمودن ویتامین‌ها و املاح معدنی مورد نیاز بدن سبب ارتقا سطح سلامتی عمومی بدن شده و سیستم ایمنی بدن را نیز تقویت می کند.

کپسول مولتی ویتامین + مینرال باریویتال

۱۴۱.۷۰۰ تومان۲۸۳.۴۰۰ تومان
کپسول مولتی ویتامین + مینرال باریویتال با فرمولاسیون منحصر به فردی که دارد نیاز بدن به انواع ویتامین ها و مواد معدنی را تأمین می کند.

کپسول مولتی ویتامین وان اِ دی، رفع خستگی و کسالت

۱۸۳.۰۰۰ تومان
کپسول مولتی ویتامین وان اِ دی محصولی منحصر به فرد حاوی پلت‌های آهسته رهش مولتی ویتامین مینرال می باشد که برای ارتقا سلامت عمومی بدن و رفع احساس کسالت و خستگی مورد استفاده قرار می گیرد.

قرص سلنیوم پلاس او پی دی فارما، تقویت سیستم ایمنی

۱۵۰.۵۰۰ تومان
قرص سلنیوم پلاس او پی دی فارما محصولی خاص و منحصر به فرد است که می‌تواند به صورت روزانه توسط افراد بالای ۱۲ سال مصرف شود و تمامی نیاز بدن به برخی از ریزمغذی‌ها از جمله سلنیوم و زینک را تامین کند.

کپسول مولتی دیلی اونسن نوتریشن، سلامت عمومی بدن

۱۶۸.۵۰۰ تومان
کپسول مولتی دیلی اونسن نوتریشن با دارا بودن ویتامین‌ها و برخی املاح معدنی مورد نیاز بدن، به حفظ سلامت عمومی بدن انسان و تقویت سیستم ایمنی کمک می‌نماید.

پودر جوشان مولتی ویتامین افرسان بهشاد دارو

۲۶۱.۶۰۰ تومان

پودر جوشان مولتی ویتامین افرسان بهشاد دارو با دارا بودن انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن به عنوان یک مکمل قوی جهت حفظ سلامت عمومی بدن، افزایش انرژی و بهبود عملکرد بدن عمل نموده و به تقویت سیستم ایمنی و کاهش دوره نقاهت بعد از بیماری و جراحی می‌پردازد.

پودر جوشان ویتاکسل بهشاد دارو

۵۲۳.۲۰۰ تومان
پودر جوشان ویتاکسل بهشاد دارو فرموله شده با ویتامین ها، مواد معدنی، اسیدهای آمینه و گیاهان دارویی، سبب افزایش میل و بهبود عملکرد جنسی در خانم ها و آقایان، افزایش انرژی برای انجام فعالیت های روزمره و رفع خستگی مزمن، افزایش توان ورزشی، بهبود خلق و خو و مقابله با استرس و بهبود عملکرد شناختی مغز می شود.

کپسول مولتی ویتامین مینرال مولتی بان ویتاول

۱۳۰.۸۰۰ تومان
کپسول مولتی ویتامین مینرال مولتی بان ویتاول با دارا بودن ترکیبات منحصر به فرد خود سبب حفظ سلامت عمومی بدن و تقویت سیستم ایمنی می‌شود و نیاز بدن به انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی را برطرف می نماید.

مولتی ویتامین مینرال چیست؟

مولتی ویتامین مینرال مکمل های غذایی هستند که حاوی انواع ویتامین ها و مواد معدنی می باشند. ویتامین ها و مواد معدنی دو نوع اصلی از مواد مغذی هستند که بدن برای زنده ماندن و سالم ماندن به آنها نیاز دارد. ویتامین ها وظایف مختلفی برای کمک به عملکرد صحیح بدن دارند. برخی از ویتامین ها به مقاومت در برابر عفونت ها و حفظ سلامت اعصاب کمک می کنند، در حالی که برخی دیگر ممکن است به بدن شما کمک کنند تا از غذا انرژی دریافت کند یا به لخته شدن خون به درستی کمک کند. با پیروی از دستورالعمل های غذایی، بیشتر این ویتامین ها را به اندازه کافی از غذا دریافت خواهید کرد.

در کنار ویتامین ها، مواد معدنی نیز به عملکرد بدن شما کمک می کنند. مواد معدنی عناصری هستند که بدن ما برای عملکرد به آنها نیاز دارد و می توان آنها را در غذاها یافت. برخی از مواد معدنی مانند ید و فلوراید فقط در مقادیر بسیار کم مورد نیاز هستند. اما سایر مواد معدنی مانند کلسیم، منیزیم و پتاسیم در مقادیر بیشتری مورد نیاز هستند. مانند ویتامین ها، اگر رژیم غذایی متنوعی داشته باشید، احتمالاً به اندازه کافی از اکثر مواد معدنی دریافت خواهید کرد.

ویتامین های شناخته شده عبارتند از ویتامین های A، C، D، E و K و ویتامین های گروه B.

تعدادی از مواد معدنی برای سلامتی ضروری هستند، از جمله کلسیم، فسفر، پتاسیم، سدیم، کلرید، منیزیم، آهن، روی، ید، گوگرد، کبالت، مس، فلوراید، منگنز و سلنیوم.

چه کسانی به مولتی ویتامین مینرال نیاز دارند؟

دستورالعمل های غذایی توصیه می کند که افراد باید از طریق یک الگوی غذایی سالم که شامل غذاهای غنی از مواد مغذی است، نیازهای تغذیه ای خود را برآورده کنند. غذاها علاوه بر ویتامین ها و مواد معدنی، سایر اجزای مهم مفید برای سلامتی مانند فیبر را نیز فراهم می کنند. این دستورالعمل ها توصیه هایی را برای جمعیت های خاص، از جمله زنانی که باردار هستند یا ممکن است باردار شوند، زنانی که در دوران شیردهی هستند، کودکان در سن رشد و یا افراد بالای 60 سال ارائه می دهد.

برخی از افرادی که ویتامین ها و مواد معدنی کافی را به تنهایی از طریق غذا دریافت نمی کنند، از جمله افرادی که رژیم های کم کالری دارند یا گیاهخواران، ممکن است بخواهند مکمل مولتی ویتامین مینرال را در نظر بگیرند.

زنان در سنین باروری، زنان باردار، نوزادان، کودکان خردسال و دختران نوجوان در معرض خطر دریافت مقادیر ناکافی آهن از رژیم غذایی خود هستند. پس این گروه نیز باید دریافت مقدار کافی آهن را در رژیم غذایی خود قرار دهند.

انواع ویتامین ها و عملکرد آنها

ویتامین های مختلف اهداف متفاوتی دارند و به عملکردهای مختلف بدن کمک می کنند. در مجموع 13 ویتامین وجود دارد که 8 مورد از این ویتامین ها از گروه ویتامین های B هستند.

ویتامین A

ویتامین A باعث می شود سیستم ایمنی به طور موثر کار کند تا بتواند با بیماری ها و عفونت ها مبارزه کند، پوست ما را سالم نگه می دارد، از تولید مثل و رشد حمایت می کند و بینایی را نیز تقویت می کند.

ویتامین B

ویتامین‌های گروه B به بدن ما کمک می‌کنند تا از مواد مغذی انرژی‌زا (مانند کربوهیدرات‌ها، چربی و پروتئین) برای سوخت استفاده کند. برخی از ویتامین های گروه B برای کمک به سلول ها و تکثیر با ساخت DNA جدید مورد نیاز است.

به جز B-12 و فولات که توسط کبد ذخیره می شوند، اکثر ویتامین های گروه B نمی توانند توسط بدن ذخیره شوند. آنها باید به طور منظم در یک رژیم غذایی سالم مصرف شوند که شامل طیف وسیعی از غذاهای کامل (مانند گوشت بدون چربی، ماهی، غلات کامل، میوه، سبزیجات و حبوبات) است.

8 نوع ویتامین های گروه B عبارتند از:

تیامین (B1)

ریبوفلاوین (B2)

نیاسین (B3)

اسید پانتوتنیک (B5)

پیریدوکسین (B6)

بیوتین (B7)

فولات یا اسید فولیک(B9)

سیانوکوبالامین (B12)

ویتامین C

دریافت ویتامین C در رژیم غذایی (از غذاها و نوشیدنی ها) ضروری است، زیرا بدن انسان نمی تواند این ویتامین را از ترکیبات دیگر بسازد. ما همچنین باید ویتامین C را به عنوان بخشی از رژیم غذایی خود داشته باشیم زیرا بدن نمی تواند ویتامین C را برای مدت طولانی ذخیره کند.

ویتامین C (اسید اسکوربیک) برای بسیاری از فرآیندهای متابولیک مهم است، از جمله:

کلاژن سازی: کلاژن به روش های مختلفی در سراسر بدن استفاده می شود. نقش اصلی آن تقویت پوست، عروق خونی و استخوان است. بدن همچنین برای التیام زخم ها به کلاژن متکی است.

عملکرد آنتی اکسیدانی: متابولیسم اکسیژن در بدن، ترکیبات مولکولی به نام «رادیکال‌های آزاد» را آزاد می‌کند که به غشای سلولی آسیب می‌رسانند. آنتی اکسیدان ها موادی هستند که رادیکال های آزاد را از بین می برند و ویتامین C یک آنتی اکسیدان قوی است.

جذب آهن: فرآیند جذب آهن توسط ویتامین C، به ویژه آهن غیر هم (که در غذاهای گیاهی مانند لوبیا و عدس یافت می شود) کمک می کند.

مبارزه با عفونت: سیستم ایمنی بدن، به ویژه سلول هایی به نام لنفوسیت ها، برای عملکرد مناسب به ویتامین C نیاز دارند.

نقش های دیگر: ویتامین C برای تولید سایر مواد مهم در بدن مانند مواد شیمیایی مغز (انتقال دهنده های عصبی) استفاده می شود.

ویتامین دی

ویتامین D برای تقویت استخوان ها، ماهیچه ها و سلامت کلی بدن مهم است. اشعه ماوراء بنفش (UV) خورشید برای تولید ویتامین D در پوست ضروری است و بهترین منبع طبیعی ویتامین D است. فعالیت بدنی منظم همچنین به تولید ویتامین D در بدن کمک می کند. بدن فقط می تواند مقادیر کمی ویتامین D را جذب کند.

ویتامین E

ویتامین E یک آنتی اکسیدان است که به محافظت از بدن در برابر آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد مانند قرار گرفتن در معرض دود سیگار یا تشعشع کمک می کند.

ویتامین K

وجود ویتامین K در بدن برای داشتن استخوان های سالم، لخته شدن خون و بهبود زخم ضروری است

انواع مواد معدنی و عملکرد آنها

مقدار مورد نیاز شما به مواد معدنی متفاوت است، برخی از نمونه ها مانند کلسیم، فسفر، پتاسیم، گوگرد، سدیم، کلرید و منیزیم در مقادیر بیشتری مورد نیاز هستند.

اما برخی ازمواد معدنی کمیاب، اگرچه برای عملکردهای بدن به همان اندازه مهم هستند، در مقادیر کمتر مورد نیاز هستند. به عنوان مثال می توان به آهن، روی، مس، منگنز و سلنیوم ید اشاره کرد.

برخی از مواد معدنی مهم برای حفظ سلامت ما در زیر ذکر شده است.

کلسیم

کلسیم برای قوی و سالم نگه داشتن استخوان های ما حیاتی است. اگر کلسیم کافی دریافت نکنید، استخوان‌ها ضعیف و شکننده می‌شوند و  منجر به بیماری‌هایی مانند پوکی استخوان می شوند. کلسیم به تقویت استخوان ها و دندان ها، تنظیم عملکرد عضلات و قلب ، لخته شدن خون، انتقال پیام های سیستم عصبی و عملکرد آنزیم ها کمک می کند.

ید

ید برای ساخت هورمون های تیروئید ضروری است. این هورمون‌ها میزان متابولیسم را کنترل می‌کنند (میزان مصرف انرژی بدن در هنگام استراحت). آنها همچنین به رشد و تکامل مغز و بدن کمک می کنند.

اهن

آهن یک ماده معدنی مهم است که در عملکردهای مختلف بدن از جمله انتقال اکسیژن در خون و تامین انرژی به سلول ها نقش دارد. همچنین کمک به عملکرد موثر سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با عفونت حیاتی است.

فلز روی یا زینک

روی یک ماده معدنی مهم است که در عملکردهای مختلف بدن ، رشد و تکامل و همچنین عملکرد سیستم ایمنی نقش دارد.

روی همچنین به تولید فرم فعال ویتامین A و انتقال آن به سراسر بدن کمک می کند.

منیزیم

منیزیم به دلیل عملکردهای زیادی که در بدن دارد، از جمله حفظ سلامت استخوان ها و استفاده از گلوکز برای انرژی، مهم است.

منیزیم همچنین از عملکرد سیستم ایمنی حمایت می کند و به تنظیم فشار خون و عملکرد ریه کمک می کند.

پتاسیم

پتاسیم برای عملکرد صحیح اعصاب، عضلات و قلب مهم است. همچنین به کاهش فشار خون کمک می کند.

سدیم

مقدار کمی سدیم برای سلامتی بسیار مهم است زیرا به حفظ حجم صحیح خون و مایعات بافتی در بدن کمک می کند.

کمبود ویتامین ها و مواد معدنی و مکمل ها

ویتامین های محلول در چربی A، D، E و K می توانند در کبد و چربی بدن حبس شوند و برای مدت طولانی ذخیره شوند. ویتامین‌های محلول در آب، از جمله B کمپلکس و ویتامین C، عمدتاً فقط برای مدت کوتاه‌تری ذخیره می‌شوند.

کمبود ویتامین هفته ها یا ماه ها طول می کشد تا بر سلامتی شما تأثیر بگذارد. برای مثال، ماه‌ها طول می‌کشد که ویتامین C نداشته باشید تا به اسکوربوت مبتلا شوید.

به دلیل نقش های مختلفی که ویتامین A در بدن ایفا می کند، کمبود آن می تواند اثرات متعددی بر سلامتی داشته باشد. این شاملافزایش خطر ابتلا به عفونت ها، شب کوری و کوری غیر قابل برگشت (گزروفتالمی)، تجمع بیش از حد کراتین در پوست می شود.

رسیدن به اوج توده استخوانی خوب در اوایل زندگی بسیار مهم است. کمبود ویتامین D می تواند منجر به کاهش تراکم استخوان در بزرگسالی شود و خطر ابتلا به موارد زیر را افزایش دهد: پوکی استخوان، افتادن و شکستگی استخوان (مخصوصا برای افراد مسن)، راشیتیسم (در کودکان خردسال)

کمبود ویتامین E نادر است، اما می تواند در افراد مبتلا به بیماری هایی که باعث سوء جذب چربی می شوند (مانند فیبروز کیستیک) اتفاق بیفتد.

کمبود ویتامین K بعید است مگر زمانی که چربی به درستی جذب نشود یا از داروهای خاصی استفاده شود. به عنوان مثال، آنتی بیوتیک ها می توانند باکتری های دستگاه گوارش تولید کننده ویتامین K را از بین ببرند.

علاوه بر این، داروهای ضد انعقاد (یا رقیق‌کننده‌های خون) ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی در ویتامین K در بدن شوند. در صورت داشتن هر گونه نگرانی با پزشک خود مشورت کنید.

کمبود آهن شایع است و می تواند بزرگسالان و کودکان را تحت تاثیر قرار دهد. از هر 8 نفر یک نفر برای رفع نیازهای خود آهن کافی مصرف نمی کند.

برخی از عوامل مانند برخی غذاها و نوشیدنی ها می توانند بر میزان جذب آهن در بدن تأثیر بگذارند. همچنین برخی از گروه ها مانند نوزادان و کودکان خردسال، دختران نوجوان، زنان با پریودهای سنگین، وگان ها و گیاهخواران و افراد مبتلا به بیماری های مزمن بیشتر در معرض خطر کمبود آهن هستند

مکمل های مولتی ویتامنی مینرال ممکن است در شرایط خاصی برای اصلاح کمبود ویتامین ها و مواد معدنی توصیه شود، مانند فولات برای زنان باردار یا پیش از بارداری.

سایر افرادی که ممکن است در معرض خطر کمبود ویتامین یا مواد معدنی باشند عبارتند از:

 • افراد مبتلا به مشکلات سوء جذب (مانند اسهال، بیماری سلیاک، فیبروز کیستیک یا پانکراتیت)
 • سالمندان (به ویژه آنهایی که از کار افتاده یا بیمار هستند)
 • افرادی که رژیم غذایی شدید دارند
 • افرادی که الکل مصرف می کنند
 • برخی از گیاهخواران یا وگان ها
 • افراد مبتلا به آلرژی غذایی
 • زنان با پریودهای سنگین
 • زنان باردار و شیرده
 • افراد سیگاری

به یاد داشته باشید مصرف مکمل ها یک اقدام کوتاه مدت است و فقط باید با نظر پزشک یا متخصص تغذیه مصرف شوند.

انواع مختلف قرص های مولتی ویتامین مینرال

از آنجایی که مقدار مواد مغذی مورد نیاز شما به عوامل مختلفی بستگی دارد، خواهید دید که این محصولات اغلب برای گروه های سنی مختلف یا به طور خاص برای مردان یا زنان به بازار عرضه می شوند.

انواع رایج مولتی ویتامین ها عبارتند از:

بهترین منابع ویتامین ها و مواد معدنی روزانه مورد نیاز بدن شما، غذاهای کامل مانند پروتئین ها، غلات کامل و محصولات تازه است. اما افرادی که به هر دلیلی کمبود ویتامین را تجربه می کنند می توانند از ترکیبات موجود در مولتی ویتامین های روزانه بهره مند شوند.

بهترین زمان مصرف مولتی ویتامین مینرال چه زمانی است؟

اگر اخیراً مولتی ویتامین مینرال را به برنامه روزانه خود اضافه کرده اید تا سلامتی خود را تقویت کنید، ممکن است از خود بپرسید که بهترین زمان برای مصرف ویتامین ها چه زمانی است. به طور معمول، بیشتر قرص های مولتی ویتامین مینرال را می توان در هر زمانی از روز مصرف کرد. گفته می شود، برخی از ویتامین ها در شرایط خاص بهتر جذب می شوند، به همین دلیل خوب است بدانید که چگونه و چه زمانی مکمل مصرف کنید تا جذب بهینه را افزایش دهید.

بهترین زمان مصرف ویتامین ها می تواند به عوامل مختلفی از جمله سلامت شخصی، داروها و رژیم غذایی شما بستگی داشته باشد.

مکمل های مولتی ویتامین مینرال بهتر است صبح ها همراه با غذا مصرف شوند تا به جذب بهینه کمک کنند. اگر مصرف مولتی ویتامین خود را فراموش کردید، خوب است که مکمل خود را عصر قبل از خواب نیز مصرف کنید. تا زمانی که یادتان باشد مولتی ویتامین را به عنوان بخشی از برنامه روزانه خود بگنجانید، مهم نیست که بهترین زمان مصرف مولتی ویتامین چه زمانی است!

مهمترین چیز برای مصرف مکمل مولتی ویتامین مینرال این است که مصرف ویتامین ها و مکمل ها را به یک عادت تبدیل کنید. اطمینان حاصل کنید که سازگار هستید و ویتامین ها یا مولتی ویتامین های خود را روزانه مصرف می کنید، طبق دوز توصیه شده روزانه همانطور که در برچسب ذکر شده است.

چگونه مولتی ویتامین مناسب را انتخاب کنم؟

بزرگسالانی که از رژیم غذایی سالم و متعادل استفاده می کنند احتمالاً نیازی به مصرف مولتی ویتامین ندارند، اما اگر فکر می کنید که ممکن است به پر کردن ویتامین ها و مواد مغذی از دست رفته کمک کند می توانید مصرف یک مولتی ویتامنی مینرال را شروع کنید.

کارشناسان معتقدند که یک فرد بزرگسال معمولاً به اندازه کافی پنج ماده مغذی کلسیم، منیزیم، ویتامین دی، پتاسیم و فیبر را از رژیم غذایی خود دریافت نمی کنند.

پس به دنبال مولتی ویتامینی باشید که بیشتر اینها را داشته باشد، زیرا فیبر فقط در غذا یافت می شود. حتی اگر روزانه یک مولتی ویتامین مصرف می کنید، مهم است که غذاهای حاوی این مواد مغذی را وارد رژیم غذایی خود کنید تا مطمئن شوید که مقادیر کافی دریافت می کنید.

از کجا می توانیم یک قرص مولتی ویتامین مینرال خوب بخریم؟

کپسول یا قرص یا شربت مولتی ویتامین مینرال از جمله مکمل های پرفروشی است که در سبد خرید داروخانه ها قرار می گیرند.

یکی از این داروخانه ها، داروخانه آنلاین داروکار است که چند سالی است به صورت آنلاین فروش مکمل های مولتی ویتامین مینرال را در دستور کار خود قرار داده است، شما به راحتی با جستجو در داروخانه انلاین داروکار می توانید مولتی ویتامین مینرال مورد نظر را خود انتخاب نموده و آن را خریداری کنید.

سخن پایانی داروخانه آنلاین داروکار

مهم است که به یاد داشته باشید که مولتی ویتامین و مینرال به هیچ وجه نمی تواند جایگزین یک رژیم غذایی سالم و متعادل شود. هدف اصلی قرص های مولتی ویتامین مینرال پر کردن شکاف های تغذیه ای است و تنها اشاره ای به مجموعه وسیعی از مواد مغذی سالم و مواد شیمیایی که به طور طبیعی در غذا یافت می شود را ارائه می دهد و نمی تواند فیبر یا طعم و لذت غذاها را ارائه دهد که برای یک رژیم غذایی نکته کلیدی است. با این حال، مولتی ویتامین مینرال ها می توانند نقش مهمی ایفا کنند، زمانی که نیازهای تغذیه ای تنها از طریق رژیم غذایی تامین نشود. در این صورت می توانید از مکمل های مولتی ویتامین کمک بگیرید.